Ostrava

Ostrava se nachází na hranici Slezska a Moravy tam, kde se stékají řeka Lučina, řeka Odra, řeka Opava a řeka Ostravice. V Ostravě žije okolo 300 tisíc obyvatel na rozloze přibližně 214 km2. Je to tedy 3. Největší město v České republice a 2. Největší město na Moravě. Větší už sou pouze Praha a Brno.

 

Ostrava vznikla na řece s dnešním názvem Ostravice. Ta město dělí na dvě části. Je to přesně na hranici Slezska a Moravy, takže vznikají tedy dvě části Ostravy a to Slezská Ostrava a Moravská Ostrava.

 

Ostrava je velice proslulá velkým ložiskem černého uhlí. Když bylo ložisko objeveno, tak se podle toho začalo město také vyvíjet. První hutě tam založil olomoucký arcibiskup Rudolf Jan a pojmenoval je Rudolfovy. 

Když se staly hutě majetkem rodiny Rothschildů, tak získaly jméno Vítkovice. Město později začalo říkat „ocelové srdce republiky“. Ostrava ale bylo z důvodu těžby hodně znečištěným městem, a tak přišel útlum hutního a chemického průmyslu a začaly se zavírat doly. Od roku 1994 se v Ostravě už netěží. Díky tomu se ale Ostrava stala mnohem čistším a krásnějším městem.

 

Dnes je Ostrava poměrně oblíbeným turistickým cílem. Turisté sem jezdí, aby viděli například některé z mnoha kostelů jako třeba Evangelický Kristův kostel, kostel svaté Anny nebo kostel svatého Bartoloměje. Další turistická lákadla jsou třeba Nová radnice, Slezskoostravský hrad, Pohádkový orloj v Ostravě nebo Stodolní ulici.

 

Společnost REISSWOLF působí i ve městě Ostrava, kde nabízí službu skartace.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF